Способни са да намалят усещането за глад, имат детокс ефект, съдържа фибри, които са полезни за стомаха. Водораслите са отличен източник на витамини и минерали.
Регулират чревния тракт, предпазват от запек, защитават чревната флора и фауна. В контакт с вода увеличават многократно обема си, така че чувствате ситост. Затова силно се препоръчват за отслабване. А също и заради веществата, които съдържат.
ВНИМАНИЕ!
– Хората, които имат хипотиреоидизъм, не трябва да ги ядат, тъй като съдържат много йод. Трябва да избират видове, при които е по- малко, като морската маруля.
– Хората с високо кръвно също трябва да внимават с консумацията, защото са солени.
Водорасли „Нори“. Използват се за приготвяне на суши. Също за приготвяне на ориз, супи, салати. Богати са на витамин А, В2, В9, С и минерали като мед, желязо, манган и цинк.
Уакаме. Хидратират се преди консумация. Използват се за супи, бульони и риба. Съдържа витамини В2, В9, К, а от минералите желязо, манган, магнезий, цинк и калций.
Дулсе. Богати са на йод, желязо, калий, цинк, манган. Витамини А, В2, фолиева киселина и С. Известно е, че се консумирали много от викингите.
Келп. Съдържа много йод. Съдържа витамини С,В2, В9, К. Минерали – мед, желязо, манган, магнезий, цинк и калций.
Спирулина. Съдържа повече протеини от яйцата, месото или рибата. Съдържа витамини В12, провитамин А, Е. Съдържа калций и фосфор.
Агар- агар. Използва се за сгъстяване или желиране на ястия. Съдържа витамини К, В9, както и минерали.
Както виждате, имате голям избор, така че не пропускайте да включете някое към диетата си.
Вашият коментар